جستجو
خبرخوان

وبلاگ

قالبهای پلاستیک بتن

قالب های پلیمری بتن ساخت شرکت عمارت کبیر مانند قالب های فلزی مدولار طراحی و ساخته شده بسیار سبک و با مقاومت کافی برای اجرای دال و دیوار برشی می باشد

چرا شرکت عمارت کبیر انتخابی مطمئن خواهد بود

امروزه شرکت عمارت کبیر مفتخر است تا به یکی از معتبرترین برندهای تولید محصولات صنعت ساختمان در ایران تبدیل شود. این شرکت اصولی دارد که همواره به آن پایبند است و تلاش میکند تا به اهداف خود برسد.

   کیفیت محصولات

  •          شرکت عمارت کبیر در کارنامه 14 ساله خود تولید محصولات با کیفیت را دارد و به نامی معتبر در کشور تبدیل شده است.

   اقتصادی بودن محصول

  •          قیمت محصولات شرکت عمارت کبیر با توجه به کیفیت بالایی که دارند بسیار منطقی است و از نظر اقتصادی توجیه پذیر است.

 تحویل سریع و ا...

معرفی سقف وافل

سقف وافل یکی از روشهای اجرای سقف بتنی است که از سال 1940 به دلیل اقتصادی بودن و ایجاد دهانه با بازشوهای زیاد مورد استقبال قرار گرفته است.

در سقف وافل تیرچه‌ها در دو امتداد عمود بر هم قرار می‌گیرند و ضخامت دال قرار گرفته بر آن به ضخامت 5 تا 10 سانتی متر می‌رسد.

سقف‌های وافل می‌توانند با قطعات پر کننده و یا بدون آن‌ها اجرا شوند. روش اجرا بدون قطعات پر کننده به دلیل صرفه جویی در مصالح و دفن نکردن مصالحی که نقش سازه‌ای دارند از نظر اقتصادی گزینه‌ای مناسب‌تر خواهند بود. همچنین این روش زیبایی بیشتر...

شرح خدمات شرکت عمارت کبیر

شرکت عمارت کبیر به منظور راحتی مشتریان عزیز و نیز افزایش کیفیت ساخت و ساز به ارائه خدمات مراحل مختلف پروژه از مطالعات اولیه تا پایان کار میپردازد. در ادامه به صورت مختصر خدمات تیم حرفه‌ای عمارت کبیر بیان شده است.

     مشاوره و آنالیز اولیه

 بررسی مبانی طراحی معماری سازه، ارائه مشاوره و آنالیز اقتصادی سازه‌ با انواع روش های اجرا و با توجه به قیمت‌های روز مصالح مصرفی.

     طراحی سازه

انجام طراحی بهینه سازه و با تیپ بندی مناسب به منظور انتخاب مناسب ترین سیستم سازه ای، انجام طراحی بهینه به منظور...

مزایا و معایب استفاده از سقف‌های وافل در سازه‌های بتنی و فلزی

مزایای سقف وافل

  1.      عدم نیاز به انواع بلوک ‌ها و یا تیرچه‌های پیش ساخته شده
  2.      عدم نیاز به اجرای تیرچه‌های دوبل و جایگزین کردن آن‌ها با تیرچه‌های درجا و امکان به کار گیری میلگرد با سایز‌های متفاوت
  3.      کاهش هزینه‌های مرتبط با اجرای تیرچه مانند هزینه ‌های ساخت تیرچه پیش ساخته، حمل و نقل آن‌ها، انبار کردن و انتقال به طبقات ‌های دیگر
  4.      سهولت اجرای میلگرد گذاری و عدم نیاز به شکستن بتن سر تیرچه
  5.      امکان عبور تاسیسات قبل از انجام عملیات بتن ریزی
  6.      مناسب برای سازه‌هایی با اسکلت ‌های ...
نحوه اجرای سقف وافل

در این مقاله نحوه اجرای سقفهای وافل ارائه شده است. 

1-    زیر سازی

اولین مرحله برای اجرای اغلب سقف‌ها زیر سازی یا شمع بندی است. معمولا از جک فلزی با فواصل یکسان برای زیر سازی استفاده ‌می‌شود. در صورتی که شرایط پروژه خاص باشد یا ارتفاع سقف از 3.5 متر بیشتر باشد توصیه ‌می‌شود که از اسکافلد و یا داربست استفاده شود.

2-    شاسی کشی

از آنجایی که قالب‌های وافل نقش نگه دارنده بتن تازه را ایفا ‌می‌کنند در این روش اجرای سقف نیازی به تخته بندی زیر سقف نیست. این ویژگی قالب‌های وافل کمک ‌می‌کند تا به عمل...

نحوه اجرای سقف یوبوت

روش اجرای سقف‌های یوبوت همانند روش اجرای دال‌های بتنی توپر است. با این تفاوت که در اجرای این سقف‌ها قرار دادن قالب‌های یوبوت نسبت به اجرای دال بتنی اضافه می‌شود. در ادامه مراحل اجرای سقف‌های یوبوت آورده شده است.

1-    بستن قالب تخت زیرین دال

در این مرحله با استفاده از قالب‌هایی از جنس چوب، پلی وود، فلز و یا کارتن پلاست قالب بندی زیر دال انجام می‌شود. 

2-    بستن شبکه آرماتور بندی پایین دال

در این گام لازم است تا بر اساس نقشه‌های اجرایی شبکه آرماتور پایینی بسته شود. در هنگام اجرا باید توجه ...

سقف یوبوت چیست؟

در هنگام ساخت دال‌های بتنی به روش‌های قدیمی‌ نمی‌توان د‌هانه‌های بزرگی را انتظار داشت. زیرا وزن این دال‌ها امکان افزایش د‌هانه را برای کاربران فراهم نمی‌کند. یکی از راه‌هایی که امکان افزایش طول د‌هانه را برای سازندگان فراهم کرده است پر کردن دو لایه بتن مسلح در بالا و پایین دال مجوف با قالب‌هایی یا هندسه معکبی شکل و توخالی است که معمولا از جنس پلی استایرنی ساخته می‌شوند می‌باشد که به آن سقف یوبوت گفته می‌شود.

یکی از روش‌های جدید اجرای سقف در صنعت ساخت وساز استفاده از سقف یوبوت می‌باشد. سقف یوبوت...

چرا ما به شما یوبوت شرکت عمارت کبیر را پیشنهاد می‌دهیم؟

شرکت عمارت کبیر توانسته است با کسب تائیدیه فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مرکز خود را در میان تمامی شرکت‌ها و خط تولیدهای رقیب متمایز کند و محصولی با کیفیت و دارای ضمانت نامه را به فعالان صنعت ساختمان عرضه نماید.

محصولات این شرکت عایق صوتی بوده و در برابر احتراق و آتش سوزی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. از طرفی در تولید این محصولات تلاش شده است تا از مواد سازگار با محیط زیست استفاده شود تا تباعات زیست محیطی کمتری داشته باشد. گروه طراحی و ساخت این محصول با طراحی مهندسی خود توانسته اند اجرا و دو...

چسب های کاشی و سایر چسب های ساختمانی را چگونه انتخاب کنیم؟

چسب‌های ساختمانی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. در این مطلب به بررسی چسب کاشی خمیری، چسب کاشی پودری، خمیر کاشت میلگرد، چسب بتن اپوکسی و چسب بتن آب بند می‌پردازیم.

استفاده از چسب در ساختمان‌سازی

استفاده از چسب‌ها در ساختمان سازی پیشینه تاریخی دور و درازی دارد اما شاید بتوان گفت که یونانیان و رومیان اولین ملت‌هایی بودند که از چسب در ساختمان‌سازی استفاده کردند. اگرچه استفاده از چسب‌ها در گذشته رایج بوده اما این چسب‌ها تولید شده از مواد طبیعی بوده‌اند و مانند امروز چسب‌های تخص...

فیلترها
Sort
display