جستجو

قالب پلاستیکی بتن

قالب پلاستیکی پلیمری بتن از مواد پلیمری مقاوم در برابر ضربه

.فشار سایش و گرما ساخته می شوند

قالب پلاستیکی یا پلیمری بتن در مدل های قالب پلاستیکی مدولار اهرمی و قالب مدولار پلاستیکی لبه 5 و قالب پلاستیکی ویژه ستون تولید شده.

مزایای قالب بتن پلاستیکی


از جمله مهم ترین مزایای قالب بتن پلاستیکی می توان به وزن سبک این قالب ها اشاره کرد. همان طور که می دانید بدون شک یکی از مهم ترین فاکتور ها در پروژه های ساختمانی و به طور کلی صنعت ساخت و ساز استفاده از تجهیزات سبک با وزنی کم می باشد. همین مسئله باعث محبوبیت بیش از پیش قالب پلاستیکی بتن می شود.
از دیگر مزایای استفاده از قالب پلاستیکی می توان به قابلیت استفاده از آن در مناطق سردسیر و با شرایط جوی و آب و هوایی سرد و خشک اشاره کرد. زیرا قالب پلاستیکی بتن از نفوذ و انتقال سرما به سازه های بتنی جلوگیری می کنند و مانع از سردی و یخ زدگی بتن ها می شوند.

اگر چه قالب پلاستیکی، قالبی بسیار مناسب برای ساخت سازه های بتنی در مناطق سردسیر می باشد، اما جالب است بدانید این قالب ها، قالب های رایج و قابل استفاده در مناطق گرمسیری نیز می باشند. زیرا سطح و روی این قالب ها، مانند سایر قالب های بتن ریزی فلزی، از جنس فلز نبوده و از این رو از انتقال گرمای شدید و زیاد به سطوح قالب بندی جلوگیری کرده و مانع از خشک شدن و تبخیر رطوبت و آب لایه های سطحی بتن می گردد.

همچنین جالب است بدانید ساختار و مشخصه ی قالب پلاستیکی بتن به گونه ای می باشند که پس از باز کردن قالب ها فاقد نیاز به تمیز کردن می باشند.

زیرا در صورت استفاده از قالب پلاستیکی بتن برای ساخت سازه های بتنی، دیگر بتن به صفحات قالب پلاستیکی نمی چسبد. همین مسئله سبب می گردد تا قالب پلاستیکی بتن بدون نیاز به نظافت، سریعا مورد استفاده قرار گیرند.

از دیگر مزایای استفاده از قالب پلاستیکی، عدم نیاز به روغن کاری و استفاده از روغن می باشد.

اما از مهم ترین مزایای استفاده از قالب پلاستیکی در عرصه ساخت و ساز می توان به افزایش سرعت اجرا و قالب بندی های بتنی اشاره کرد.

اگر چه قالب پلاستیکی بتن  دارای وزنی کم و سبک می باشد، اما  ابعادی بسیار مشابه دیگر قالب های بتن ریزی، خصوصا قالب های فلزی بتن ریزی برخوردار می باشند.

پانل های  قالب  پلاستیکی بتن باعث می شوند تا سرعت عملیات قالب بندی و بتن ریزی افزایش یابد و در نتیجه پروژه ساخت و ساز با سرعتی بیشتر انجام پذیرد.

قالب پلاستیکی سقف
قالب هایی مناسب و کاربردی در ساخت سقف ها می باشند که از لحاظ ایمنی و اقتصادی بسیار مناسب می باشند

قیمت قالب پلاستیکی
یکی دیگر از مهم ترین دلایل محبوبیت قالب های پلاستیکی قیمت مناسب و معقول آن ها می باشد.

نظر خود را وارد نمایید.
فیلترها
Sort
display