Search

قالب پلیمری جایگزین پلی وود

قالب پلیمری جایگزین پلی وود

برای اجرای سقف های بتنی دال تخت  به طور معمول از پلی وود یا تخته های چند لایی استفاده می شود که با توجه به رطوبت بتن و همچنین رطوبت هوا در مناطق شمالی و جنوبی ایران این چند لایه ها یا پلی وود ها بعد از مدتی  قدرت چسبندگی بین لایه ها از بین رفته و لایه ها از هم باز می شوند به اصطلاح باد می کنند و قدرت استحکام خود را از دست می‌دهند.

قالب پلیمری جایگزین پلی وود بسیار مناسبی در اجرای سقفهای دال می باشند و می توان از آنها در مناطق مرطوب به راحتی استفاده نمود یکی دیگر از مزایای قالب پلیمری جایگزین پلی وود بی نیازی این قالب ها به روغن کاری می‌باشد .

شستشو با آب: نظافت و تمیز کاری قالب های پلیمری نیازی به ابزار خاصی نداشته و تنها با فشار آب قابل شستشو است.

 

قالب بتن پلاستیکی

امروزه به دلیل افزایش قیمت فلزات و بالا رفتن قیمت انواع قالب فلزی بتن استفاده از قالب های پلیمری رواج زیادی پیدا کرده است که در اینجا برای آشنایی شما به معرفی قالب بتن پلاستیکی می پردازیم.

قالبهای بتن پلاستیکی از مواد پلیمری فشرده ساخت می شوند به دلیل مزیتهای قالب پلیمری نسبت به قالب فلزی جایگزین مناسبی برای قالب بتن فلزی میباشند و همچنین می توان از آن به جای پلای وود نیز استفاده نمود.

مقاومت قالب بتن پلیمری و انواع مواد تولیدی

در تولید قالب پلیمری بتن از مواد پلیمری مختلفی استفاده شده است که بسته به نوع قالب بتن پلیمری و کاربرد آن جنسهای متفاوتی دارند که این موام مقاومت های متفاوتی نسبت به هم نشان می دهند.

قالبهای پلیمری از موادی مانند پلی اتیلن و پلی پروپیلن و یا ای بی اس تولید می شوند که بسته به متریال استفاده در تولید خاص و مقاومت های گوناگونی دارند همچنین در تولید این قالب ها از مواد پلیمری بازیافتی نیز استفاده می شود. قالب پلاستیکی پلیمری بتن از مواد پلیمری مقاوم در برابر ضربه فشار سایش و گرما ساخته می شوند.

Leave your comment
Filters
Sort
display